رویدادهای "شهر پایدار" و " کیش اکسپو" بستری مناسب برای معرفی فرصت های سرمایه‌گذاری ایران

شنبه 16 تیر 1403

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش، آئین معرفی و رونمایی از پوستر رویدادهای نمایشگاهی بین المللی "شهر پایدار" و " کیش اکسپو"  با حضور سفرا و نمایندگان تجاری و بازرگانان بیش از ۳۰ کشور خارجی همچنین نمایندگانی از ایران شامگاه جمعه 15 تیر در هتل اسپیناس پالاس تهران برگزار شد.

دکتر امین میرزایی، عضو هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه کیش ضمن حضور در این مراسم از برپایی دومین نمایشگاه بین‌المللی شهر پایدار (کیش) و  نخستین همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و تأمین مالی پایدار از ۱۷ تا ۲۰ مهر در مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی کیش خبر داد.

میرزایی تصریح کرد: منطقه آزاد کیش همچنین از ۳ تا ۹ آذر سال جاری، میزبان نمایشگاه تجارت جهانی و فرصت‌های سرمایه‌گذاری و جشنواره‌های روابط فرهنگی بین‌المللی خواهد بود.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش اظهار داشت: نخستین نمایشگاه بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایران نیز ششم تا هشتم مهر ۱۴۰۳ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌الملی تهران دیگر رویدادی است که در در پیش داریم.

 میرزایی بیان داشت: مناطق آزاد از دهه ۷۰ در ایران پا گرفتند تا قوانین حکومتی در حوزه‌های مالی و سرمایه‌گذاری را با معافیت‌های مالیاتی و گمرکی، تسهیل کنند.

میرزایی با تشریح موقعیت استراتژیک منطقه آزاد کیش عنوان کرد: جزیره کیش در نزدیکی مسیر ترانزیت دریایی کشورهای عراق، کویت، بخشی از قطر و عربستان قرار دارد و با معافیت‌های مالیاتی و گمرکی ویژه، موقعیت خوبی برای سرمایه گذاری محسوب می‌شود.

وی در بخش دیگر سخنان خود گفت:کیش به واسطه موقعیت طبیعی و آب‌وهوایی که دارد، در وهله نخست یک منطقه گردشگری است که نوروز امسال، سومین فرودگاه پرتردد ایران شناخته شد.

امین میرزایی افزود: صنایع مرتبط بسیاری با گردشگری وجود دارد و ما در جزیره کیش تلاش کردیم تمام این صنایع مرتبط را برای دستیابی به اهداف توسعه ای فعال کنیم.

میرزایی در پایان سخنانش از مدعوین خارجی حاضر در مراسم دعوت کرد تا برای آشنایی بیشتر با فرصت‌های سرمایه‌گذاری جزیره، به همراه هیأت‌های تجاری خود به منطقه آزاد کیش سفر کنند.

سیدمحمدصادق قنادزاده، معاون ارتقای کسب و کارهای بین‌المللی سازمان توسعه تجارت ایران نیز در این مراسم گفت: توسعه سرمایه‌گذاری مستقیم در ایران و جذب سرمایه خارجی در اولویت کار ما قرار دارد و به همین منظور، رویدادی مشابه ایران اکسپو با عنوان "تجارت جهانی و فرصت‌های سرمایه‌گذاری"را برگزار خواهیم کرد.

 معاون ارتقای کسب و کارهای بین‌المللی سازمان توسعه تجارت ایران به عضویت ایران در بریکس اشاره کرد و افزود: کشور ما نقشی اساسی در منطقه دارد و کریدورهای شکل‌گرفته، می‌تواند فرصت‌های سرمایه‌گذاری مناسبی برای فعالان تجاری و سرمایه‌گذاران خارجی باشد.

قنادزاده رشد مناسبات تجاری و اقتصادی با دنیا را از اهداف مهم سازمان توسعه تجارت عنوان کرد و افزود: امید دارم در بازه دو ماهه تا برپایی سه رویداد یادشده، سرمایه‌گذاران بیشتری برای حضور اعلام آمادگی کنند.