پتروشیمی صنعتی پیشتاز در توسعه کشور

سه شنبه 29 بهمن 1398

 

جعفر ربیعی مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس از برنامه ریزی 40 میلیارد دلاری برای طرح های حوزه پتروشیمی کشور در ده سال آینده خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی و امور مشتریان شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش، در حاشیه نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی که یکشنبه 27 بهمن درمحل نمایشگاه های بین المللی کیش آغاز بکار کرد، جعفر ربیعی مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، صنعت پتروشیمی را یک صنعت پیشتاز در توسعه کشور عنوان کرد و افزود : صنعت پتروشیمی با برنامه ریزی 40 میلیارد دلاری پروژه های خوبی را برای ده سال آینده تعریف کرده است که با اقدام این مهم یک نوع جهش در تولیدات صنعت پتروشیمی کشور انجام شده است .

وی با بیان اینکه شرکت های دانش بنیان و شرکت های سازنده می توانند در بخشی از این سرمایه گذاری بزرگ شریک شوند گفت: به عنوان هلندینگ خلیج فارس که بزرگترین پتروشیمی کشور است و 40 درصد پتروشیمی کشور را در اختیار دارد عقیده دارم که همه فعالان این حوزه می توانند از ظرفیت ها و توانمندی های داخل کشور بهره مند شوند.

ربیعی خاطر نشان کرد: شرکت هایی که توانمندی ساخت قطعات، تجهیزات پتروشیمی و حل مسئله های شرکت پتروشیمی را دارند می توانند در این نمایشگاه با شرکت ها و مدیران صنعت پتروشیمی ارتباط دو سویه برقرار کنند.

به گفته جعفر ربیعی در طول سه روز برگزاری نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی، بین شرکت های هلدینگ خلیج فارس و شرکت های دانش بنیان و فناوری و استارت آپ ها تفاهم نامه ها و قراردادهایی به امضا خواهد رسید.